יער עין חמד

מה ההבדל בין טבעת אירוסים לטבעת נישואים?

חתונת שישי צהריים

בואו נתחיל דווקא ממה שמשותף לשניהם: גם טבעת אירוסים וגם טבעת נישואים מסמלות את תחילתה של זוגיות משותפת שתימשך לנצח. רגע לפני שאתם מתחילים לתכנן את החתונה שלכם, ולא משנה אם זו חתונת שישי צהריים או דווקא חתונה הנמשכת עד השעות הקטנות של הלילה, בואו להבין אחת ולתמיד מה מאפיין כל טבעת. מה מסמלת כל טבעת? מה ההבדל ביניהן? כיצד עונדים אותן? ואיך מתחילים בכלל לבחור? הנה כל מה שכדאי לדעת על צמד הצהרות האהבה הכי נוצצות שיש.

הבטחת הנישואים בתכשיט עגול

טבעת אירוסים מסמלת את הנישואים הקרבים, ואת ההבטחה לכך שהם אכן יקרו. זו מסורת שראשיתה בימי קדם, והיא מסמלת מעל הכל מסירות ומחויבות לבן או בת הזוג האוהבים.

מבחינה היסטורית, טבעות אירוסים ויהלומים לא היו קשורים זה לזה. למעשה, רק במאה ה-20 החלו להשתמש ביהלומים המשובצים על טבעת האירוסים, ולא תאמינו מדוע זה קרה: הכל בזכות מסע פרסום מוצלח במיוחד שענה לשם "יהלומים הם לנצח", שהושק על ידי דה בירס אי שם בשנת 1947.

ולמה דווקא יהלומים? אם אי פעם יצא לכם לראות כיצד מייצרים יהלומים, תבינו בעצמכם. זוהי אבן טבעית, חד פעמית, נוצצת מאין כמוה וגם היקרה מכולן. על אף שיהלומים הם הבחירה הקלאסית לטבעות אירוסין, היום יש אינספור זוגות אוהבים הבוחרים בשלל אבנים יקרות נוספות כדי לסמל את אהבתם.

פשוטות אבל נצחיות – טבעות נישואים

טבעת נישואים, באופן מסורתי, היא למעשה מתכת די פשוטה או טבעת משובצת יהלומים שבני הזוג עונדים במהלך טקס הנישואים. בדומה לטבעת אירוסין, גם המסורת לענוד טבעת נישואים צמח בימי קדם, ומאז השתנה מספר פעמים. היום טבעות נישואים מעוצבות בשלל סגנונות וצבעים, אך לרוב הן עדיין יעוצבו בסגנון פשוט יותר מאשר טבעות אירוסים.

אז מה בכל זאת ההבדל בין הטבעות?

ההבדל העיקרי בין טבעת אירוסין לבין טבעת נישואין היא שהראשונה ניתנת במהלך הצעת הנישואים ואת השנייה עונדים במהלך טקס החתונה. אם יצא לכם אי פעם להשתתף בטקס חתונת שישי צהרים או בכל יום אחר, ייתכן ושמתם לב שגם החתן מקבל טבעת וגם הכלה. על אף שעל פי ההלכה היהודית אין חיוב שכזה, היום גם כלות רבות בוחרות להעניק לבני זוגן טבעת והיא מסמלת אותה מטרה בדיוק – הקשר הנצחי, האהבה והמחויבות שיש לבני הזוג זה לזה.

העיצוב

לטבעת אירוסים, לרוב, יש עיצוב מאוד דומיננטי. בדרך כלל טבעת כזו תעוצב עם אבן אחת מרכזית – יהלום, אבן חן או אבן אחרת. בגלל שהעיצוב של הטבעת מיוחד כל כך, נשים רבות בוחרות שלא לענוד את טבעת האירוסין מדי יום, אלא רק באירועים מיוחדים. עם זאת, היום ניתן למצוא שלל עיצובים, חלקם סולידיים יותר, המאפשרים לענוד את הטבעת בכל יום ולכל אירוע.

טבעת נישואים, כאמור, תהיה מעוצבת באופן פשוט יותר מטבעת אירוסים. לרוב היא תהיה עשויה ממתכת חלקה, אם כי היום יש גם שלל עיצובים מודרניים המאופיינים בעיטורים עדינים.

טבעות נישואים לרוב לא כוללות שיבוץ של אבני חן גדולות או אבנים מרכזיות, אך ייתכן ויהיה להן גם אבנים קטנות הפזורות לאורך הטבעת. בשל העיצוב הקלאסי שלהן, רוב טבעות הנישואין מתאימות לשימוש יומיומי.

האם באמת צריך גם טבעת אירוסים וגם טבעת נישואים?

ענידה של טבעת אירוסים הפכה למסורת חשובה בתרבויות רבות. היא מסמלת יותר מכל מחויבות רגשית ואת ההקרבה שבן הזוג מוכן לעשות עבורם.

עם זאת, טבעת אירוסים היא בהחלט לא הכרח, בייחוד אם אתם לא אוהבים תכשיטים. זה לגמרי תלוי בהעדפה האישית שלכם, ויש זוגות רבים שבוחרים להציע נישואים ללא טבעת – זה בסדר גמור.

איך עונדים טבעת אירוסים וטבעת נישואים?

זוגות רבים לא בטוחים כיצד לענוד את טבעת הנישואים ואת טבעת האירוסים. החדשות הטובות הן שאין כללים נוקשים מדי לגבי האצבע המדויקת בה תבחרו לענוד כל אחת מהטבעות. אתם יכולים ללכת לפי מה שנוח לכם, או לפי המסורת המשתנה בין תרבויות.

בדרך כלל, נוהגים לענוד את שתי הטבעות על האצבע הרביעית של יד שמאל.

למה עונדים את הטבעת על יד שמאל?

כבר ביוון וברומא העתיקה נהגו לענוד את טבעת האירוסים ואת טבעת הנישואים על יד שמאל. אי אז, האמינו היוונים והרומאים שבין האצבע הרביעית של יד שמאל לבין הלב עובר וריד המחבר ביניהם, העונה לשם וונה אמוריס. גם אז ראו אנשים בלב מרכז לרגשות אנושיים, ולכן ענידת הטבעות על האצבע הזו דווקא מסמלת את עוצמת אהבתם, ואת החשיבות שהם רואים בחיי הזוגיות.

כיצד נתאים בין טבעת האירוסים לטבעת הנישואים?

מכיוון שסביר להניח שתענדו את שתי הטבעות על אצבע יד שמאל, יהיה נחמד אם הן גם יתאימו זו לזו וישלימו האחת את השניה – ולא, זה לגמרי לא אומר שאתם צריכים לבחור במתכות תואמות (זהב לבן עם זהב לבן, צהוב עם צהוב וכדומה). אפשר לגמרי להתאים עיצובים ולערבב "צבעים" – תהיו יצירתיים!

עם זאת, כדאי לחשוב על טבעות שיתפקדו יחד באופן הרמוני. אם, למשל, שתי הטבעות יהיו מאוד דומיננטיות ובולטות, יכול להיות שזה לא יראה טוב. אם שתיהן יהיו עדינות מאוד, ייתכן והן "יבלעו" ביד. אם אתם רוצים ללכת על בטוח, לכו על המראה הקלאסי – טבעת אירוסים עם אבן במרכזה וטבעת נישואים קלאסית וחלקה.

 

מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram

עוד מהבלוג...

חתונה באור יום

יתרונות של קיום חתונה בשישי אחה"צ

תכנון חתונה הוא מסע מרגש מלא בבחירות והחלטות. בין ההחלטות הללו, החלטה אחת שיש לה חשיבות משמעותית היא בחירת היום והשעה לחגיגה המיוחדת שלכם. בעוד

חתונה בטבע מעוצבת

עיצוב ודקורציה לאירוע ביער

תכנון אירוע בלב הטבע, מוקף ביופיו השליו של יער, יכול להיות חוויה קסומה באמת. בין אם מדובר בחתונה, בילוי תאגידי או חגיגה מיוחדת, יצירת האווירה

חולמים על חתונה בטבע?

דברו איתנו