האתגרים של בעלי האולמות וגני אירועים 

במדינה שבה קשה לעסקים קטנים להתקיים, בעלי האולמות וגני האירועים מתקשים גם הם לעמוד בהתחייבויות, בשינויים הרגולטורים ובדרישות.
מה אפשר לעשות ומי יכול לעזור? כל זאת בכתבה.

תחום האירועים נראה זוהר ויציב יחסית אך לאלו הנמצאים בתוכו ידוע כי השינויים הקטנים ביותר משפיעים על הניהול השוטף.
שינוי תקנות מדי שנה בקרב כיבוי אש, היתרים שלעתים דורשים שינויים פיזיים ועלויות נוספות, העלויות הגבוהות לשמירה על תעודת הכשרות, ארנונה גבוהה, תשלום לזכויות יוצרים ועוד.
עלויות אלו משפיעות על בעלי האולמות וגני האירועים ולבסוף מתגלגלות לצרכן הסופי – בעלי השמחה שנאלצים לשלם את המחיר.
התאחדות בעלי האולמות וגני האירועים בישראל החליטו לשים את המטרה לנגד עיניהם ולפעול לשינוי מגמה זו.

כ-600 אולמות וגני אירועים מאוגדים בהתאחדות שהחלה לא מהיום בעבודה אינטנסיבית למען שינוי המצב הקיים.
המטרה העיקרית היא הפחתת הנטל הרגולטורי ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים למען כלל חבריה שיקלו על בעלי האולמות וגני האירועים ותוריד עלויות משמעותיות מתקציב התפעול של הגנים והאולומת. בהמשך, ההורדות הנ"ל יתגלגלו עד לצרכן הסופי וכך עלויות החתונה לבעלי השמחה תקטן בהתאם.

בנוסף, ההתאחדות הקימה צוות מומחים לטובת חברי ההתאחדות שמטרתם לייעץ בכלל התחומים הרלוונטיים, דיני עבודה, ענייני אבטחה, תברואה, בטיחות, מזון ועוד.
כל זאת למען ההצלחה במטרה שהתאחדות האולמות וגני האירועים שמו בראש מטרתם.

לפני כשנה וחצי ההתאחדות הקימה את המוקד לפניות הציבור שפעל למען הצרכן הסופי, לפתור וליישב סכסוכים ותלונות של בעלי השמחה בקרב האולמות ולהפך.
לא פעם אנו שומעים על גן או אולם אירועים שנסגר בגלל היעדר היתר או רישיון עסק, הזוגות הצעירים הם אלו שנותרים ללא מקום להינשא והם אלו שמשלמים את המחיר. זוגות שפנו אל מוקד פניות הציבור, ההתאחדות לקחה אחריות למציאת מקום חלופי ודאגה לציין כי המדינה נדרשת ליצור הקלות רגולטוריות בהסדרת מתן היתרים, תהליך שנגרר לעתים שנים ארוכות והופך את המסע למפרך ומייגע.

בראש השינוי עומד דוד שטרית, מנכ"ל התאחדות האולמות וגני האירועים המגיע מתחומי המוניציפאלי והממשלתי. שטרית עסק בייעוץ אסטרטגי בתחום הממשל והרגולציה. את כל הניסיון והמומחיות שצבר הוא משקיע באסטרטגיה החדישה שהוא מוביל עם כניסתו לתפקיד, לשינוי המציאות המורכבת בה נמצא כיום ענף האירועים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *